ALEV ERMİŞ MAVİTAN
"Oyun devam ediyor": Camaltında İktidar ve El Öpmeler
CAMALTI SERGİSİ

Alev Ermiş Mavitan, 1979 Boğaziçi Üniversitesi Ö.L.Y.O Pazarlama bölümünü bitirmiş, İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Resim, Heykel, Dekoratif Sanatlar Bölümlerini birincilikle kazanmıştır. 1985 Yüksek resim bölümü Prof. Neşet Günal ve Prof. Neşe Erdok Atölyesinden diploma almıştır. 1999-2002 tarihlerinde Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Dekor ve Kostümleri Bölümünde Desen dersi öğretim görevlisi olmuştur. 1984 İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi 100. Yıl Karma Resim Sergisi Pamukbank Teşvik Ödülü ve 1985 Gençlik Yılı “Genç Sanatçılar” Öğrenci Yarışmalı Sergisi Mansiyonuna sahiptir. 1985 yılından bu yana yetişkin ve çocuk birçok öğrenci yetiştirmiş, çok sayıda kişisel ve karma sergilere, sanat fuarlarına , proje çalışmalarına, sempozyumlara ve sanat şenliklerine katılmıştır.

Sanatçı, camaltı eserlerinden oluşan sergisi için şunları söylüyor;
"Bu sergi, dünyanın birçok yerinde kullanılan kadim bir teknikle (camaltı), günümüzde yaşananların bir tarafına parmak basmak üzere yaptığım çağdaş sanat çalışmalarından oluşuyor."

Alev Ermiş Mavitan’ın camaltı resimlerinden oluşan "Oyun devam ediyor": Camaltında İktidar ve El Öpmeler isimli sergisi 20 Mart - 20 Nisan 2013 tarihleri arasında Galeri Selvin’de sanatseverlerle buluşacaktır.

Galerimiz Pazar günü hariç diğer günler 11:00 - 19:00 saatleri arasında açıktır.