FERİDUN ORAL
ANATOLITALIA

"Anatolitalia" sergisi hakkında Selçuk Demirel'in görüşleri şöyledir;

...Feridun Oral bu sergisinin adını “ANATOLITALIA” diye düşünmüş. Bu sefer iki farklı kültürden ve yaşamlardan edindiği objeleri, alet edevatları benzer bir teknikle bir araya getirmiş. “Günahlar ve Sevaplar”, “CafeRosso”, “Fespresso”, küçük bir Vespa’nın çektiği ahşap kızağın üzerindeki kahve fincanı, bir cezve ile bir İtalyan kahve makinasının erotik birlikteliği, kahve dünyası dizisi, “Tel ve Falı” ndaki tellerden oluşan görüntü başlı başına resimsel bir heyecanı taşıyor. İki salkım üzüm yan yana asılmışlar birbirlerine bakıyorlar, “Eski bir Atasözü” diye isimlendirilmiş.

...Feridun’un yapmak istediği de illa da bir kalıp içerisine girmek değil zaten. Nasıl ki şair şiirini oluşturmak için harfleri kelimeleri kullanarak metaforlar oluşturuyorsa; Feridun’da deseni, resimi, objeleri kullanarak, onları birbiriyle karıştırarak yapıştırarak, sökerek, dikerek oluşturuyor şiirlerini…

...Çocuklara, hayvanlara ve doğaya karşı duyduğu derin sevgi ve hayranlığını dile getirmek için “çocuk kitapları” yazıp çizip boyuyor yıllardır. Kitapları bir çok Avrupa ve Uzak Doğu ülkesinde ve diğer dünya dillerinde yayınlanıyor. Çok önemli bir kedi çizeridir de aynı zamanda.

....Bu sergisinin temel nedenlerinden birisi ise İtalya’yı ikinci vatanı gibi hissetmesindendir. Bu sergi aynı zamanda bir sevgi gösterisidir. Feridun’un yaptıklarını her zaman önemsedim. Çünkü hayatımıza kattığı renkler ve duygularla kendimizi birazcık daha fazla insan hissediyoruz da ondan.

11-31 Ocak tarihleri arasında Feridun Oral'ın “Anatolitalia” isimli sergisini Galeri Selvin’de görebilirsiniz.

Galerimiz Pazar günü hariç diğer günler 11:00 - 19:00 saatleri arasında açıktır.