ANTONIO SANNINO
"UNDRESSED / ÇIPLAK"
RESİM SERGİSİ

Antonio Sannino işlerinde geleneksel İtalyan sanatına ait birçok referans vardır. İtalya'daki opera gösterilerini buna kaynak gösterebiliriz; ilk performanslar şehrin sahne arkası gibi göründüğü asillerin saray bahçelerinde gerçekleştirildi daha sonra ise bina içlerinde gerçekleştirilen bu performanslarda yine şehir görüntüsü vardı ama sadece resim olarak. Tuvalin hazırlanma tekniği ve derin ve kalın fırça darbeleri ile desteklenen bu çalışmalarda kullanılan malzeme,renk ve ışık resmi çok çekici hale getirmektedir. İzleyici tanımlanmış tutkunun,aşırı duygusal coşkunun, yansıtılmış yalnızlığın ve günün büyüleyici koşuşturmacasının sembollerini görebilir.

Sannino,halen çalışmalarını sürdürdüğü ve yaşadığı Napoli'de doğdu; etrafımızdaki yaşamı tercüme ederken kullandığı görüntülerle de izleyicilerini etkilemeye devam ediyor.Bu projesinde de eski düşünceyi yeni bir şeye dönüştürmekte ve izleyiciyi boyalı alan içine çekmektedir.

Sannino, tuvalin iki boyutlu limitlerinin ötesine geçerek izleyicileri kendi Newyork ve İstanbul görüntülerinin içine getirmektedir. Beynin peyazjları içindeki rüya ve hakikat, duygu ve düşünce karışıklığı ve duygusal algı gibi ifadeleri eserleri ile doğrudan ve samimi bir iletişim kurmak için kullanır.

Marco Izzolino

Newyork ve Istanbul'un birbirlerine çok uzak fakat çekici olmaları beni çılgınca ve tüm güzelliği içinde yansıtmaya çalıştığım yeni bir dünyaya sürükledi. İstanbul, Napoli ruhuna çok yakın bir şehir olduğu için iletilen tutku ve enerji sizi sarmaktadır.Bu duyguları tuvalime aktarmaya çalıştım.

"UNDRESSED" (Çıplak) serisinden olan her bir eser, gelip geçenden çoğunlukla saklanmış (bazen yatay çizgisi olmayan) olağandışı yerleri anlatır ki bu mekanlar insanların ve mekanik objelerin olmadığının esinlenmesini yansıtır. Herşeyi olduğu gibi bırakmak, zamanı durdurmak ve beklemek ... tamamen “UNDRESSED” "Çıplak"

Antonio Sannino

Sergi 18 Mayıs - 18 Haziran tarihleri arasında Galeri Selvin’de ziyaret edilebilir.

Galerimiz Pazar günleri hariç 11:00 – 19:00 saatleri arasında açıktır.