AYDEMİR ÖKMEN
"UZAM ŞİİRLERİ"
RESİM SERGİSİ

Ressam Aydemir Ökmen kişisel sergisi ile 17 Ocak - 10 Şubat tarihleri arasında Galeri Selvin’de sanatseverlerle buluşuyor.

Sanatçı, soyut figüratif resimlerinde, gündelik hayata ve güzelliğe özgün bir yaklaşım getiriyor. Sergide, kaynağını Anadolu’nun zengin mitolojisinden alan ana tanrıça ve kadın figürleri, günlük yaşamdan figürler ile iç içe işleniyor. Bu figürleri, değişebilen geometrik yapıları parçalayarak resmine aktarmaktadır ve bu özelliği ile dış ve iç görünüşü iç içe geçmiş şekilde yansıtmaktadır.

Akademik eğitimine 1969 yılında İstanbul Güzel Sanatlar Akademisinde başladı ve 1974 yılında Devrim Erbil atölyesinden mezunoldu. Ffazla kişisel sergi açmamasına karşın yaşadığı çağ ve ülkenin çalkantılı süreci ile birebir örtüşen üretken bir sanat hayatı olmuştur. Resimde iki boyutlu anlayışı prensip edinen sanatçının çarpıcı renk kullanımı ile beslenen figürlerinde çağdaş bir yorum içermektedir.

Sergide yüzyıllardır içinde yaşayıp soluduğumuz kültürün Aydemir Ökmen’in renkleri ile çağdaş formlarda buluşmasına tanıklık edeceksiniz.

17 Ocak – 10 Şubat tarihleri arasında Aydemir Ökmen’in "Uzam Şiirler" isimli resim sergisini Galeri Selvin’de görebilirsiniz.

Galerimiz Pazar günü hariç diğer günler 11:00 - 19:00 saatleri arasında açıktır.