MELİS KOLYOZYAN
"ÖYKÜLER"
SERAMİK SERGİSİ
17 Mart - 3 Nisan 2016

“Öyküler ancak onları anlatabilecek olanların başından geçer demişti biri bir gün: Aynı şekilde belki yaşantılar da onları yaşayabilecek olanlara sunarlar kendilerini.”Paul Auster, The New York Trilogy Yazarlar, masallar ve kısa öykülerden yola çıkan Melis Kolyozyan’ın ilk kişisel seramik heykel sergisi 17 Mart Perşembe günü Galeri Selvin 2’de açılıyor. Kolyozyan’ın “Öyküler” adını verdiği sergide, hayatta tecrübe edilen küçük anlar, yaşanmışlıklar ve karakterler naif ve mizahi bir dille izleyiciye aktarılıyor. Sergide görülebilecek heykeller, bazen daha mutlu ve masalsı, bazen de daha gizemli bir dünyanın sınırlarına yaklaşırken izleyicileri sanatçının hayal dünyasına sürüklüyor. Kolyozyan’ın heykellerinin mizahi dili ve üzerine örüldüğü öyküler sanatseverlere tebessüm etmeyi de vadediyor.

Sergide, Kolyozyan’ın seramik heykel çalışmalarının yanı sıra, kolaj ve illüstrasyon alt yapılı karışık üç boyutlu çalışmaları ve enstalasyonları da yer alıyor.

Sanatçının uzun yıllar hem yurt içi hem yurt dışında seramik eğitimi aldıktan sonra açtığı ilk kişisel sergisi “Öyküler” 17 Mart - 3 Nisan tarihleri arasında, Pazar ve Pazartesi hariç her gün 11:00 – 19:00 saatlerinde Galeri Selvin 2’de görülebiliyor.

Galerimiz Pazar ve Pazartesi günleri hariç 11:00 – 19:00 saatleri arasında açıktır.