MELİS KOLYOZYAN
"KAFAMDA BULUT VAR"
HEYKEL SERGİSİ

Duygu yüklü insan figürlerinden oluşan heykelleriyle tanınan seramik sanatçısı Melis Kolyozyan, “Kafamda Bulut Var” isimli dördüncü kişisel sergisini Galeri Selvin'in Arnavutköy adresinde 19 Nisan'da açıyor.

Kolyozyan’ın “Kafamda Bulut Var” adını verdiği sergisinde, sınırsız hayal gücü ve düşüncelerle dolup taşan karakterlerin renkli dünyasına; hayalperest ve bir o kadar naif karakterlerin mizahla şekillenen duruşlarına şahit olacağız.

Son iki yılı kapsayan yaratım sürecinin bir özeti niteliğinde olan son sergisinde sanatçı; geçtiğimiz zorlu süreçlerden sonra daha eğlenceli ve mutlu bir dünyanın kapısını aralıyor. "Kafamda Bulut Var" isimli bu sergisinde, yaratıcı insanların kafalarındaki yoğun duyguları ve karışık düşünceleri heykellerine taşıyan Kolyozyan; çizgi film, illüstrasyon ve karikatür dünyasından ilham alıyor.

Sergide görülebilecek seramik heykeller, genelde naif; bazen mutlu ve masalsı, bazen de gizemli ve düşünceli bir dünyanın sınırlarına yaklaşırken izleyicileri sanatçının hayal dünyasına sürüklüyor. Kolyozyan’ın heykellerinin mizahi dili ve beklenmedik ifadeleri, sanatseverlere tanıdık hislerle tebessüm etmeyi vaat ediyor.

Sergide, Kolyozyan’ın seramik heykel çalışmalarının yanı sıra, beklenmedik vazoları, Fabergé yumurtalarından esinlenen yumurta heykelleri ve bulut şeklindeki duvar enstalasyonları da yer alacak.

Sergi 19 Nisan - 14 Mayıs tarihleri arasında Galeri Selvin Arnavutköy'de ziyaret edilebilir.

Galerimiz Pazar günleri hariç 11.00-19.00 saatleri arasında açıktır.