MATTHIAS VERGONER
"AHŞAP MASALLAR"
HEYKEL SERGİSİ

Galeri Selvin, 6 Aralık 2018 tarihinde Matthias Verginer'in son kişisel sergisi olan “Ahşap Masallar”ına ev sahipliği yapacak.

Serginin başlığı, insanlar ve hayvanlar arasındaki atipik ilişkilerin arka planı olarak, farklı masalların yarattığı bir dünyayı göstermektedir.

Verginer'in ahşap heykelleri, insanların ve hayvanların oluşturduğu, tipik rollerinin bağlamından çıkarılan ve birbirlerini tuhaf şekilde ilişkilendiren çağdaş bir orman olan başka bir dünyanın temsilidir.

Verginer'in sanat yapıtları gerçek hayatı yeniden yaratmak için kendi çizgisini ortaya koyar ve bunu olağan orantılarla değil, hayal gücümüzü gerçek dünyadan uzak tutarak yapar. Her şeyin farklı olduğu, standart güzellik veya yaşam duygusunun kurallarını hiçe sayan yeni bir boyut yaratan paralel bir evren önermektedir.

İroni içinde yaşadığımız kaotik ve hızlı dünya tarafından yakalanmamak için başka bir şey hakkında hayal kurarak bu düzenden kaçmalıdır.

“Ahşap Masallar” dünyadaki farklılıkların güzelliğini aramanın anahtarını paylaşıyor.

Türkiyedeki ikinci kişisel sergisini açacağımız sanatçı birçok ülkede fuarlara ve karma sergilere katılmıştır. Kuzey İtalya'da, Ortisei şehrinde yaşıyor ve çalışmalarını orada sürdürüyor.

Bu sıradışı sanatçı ve dünyası ile tanışmak için 6 - 30 Aralık tarihleri arasında Galeri Selvin 2’deki “Ahşap Masallar” heykel sergisini mutlaka görmelisiniz.

Galerimiz Pazar ve Pazartesi günleri hariç 11:00 – 19:00 saatleri arasında açıktır.