MARTİN KRASTEV
RESİM SERGİSİ

1953 Sofya doğumlu olan sanatçı, Sofya Sanat Akademisini bitirdikten sonra mastırını Prof. Al. Poplilov yönetiminde tamamladı. 1983 yılından beri Yunanistan’da yaşamını ve sanatını sürdürmektedir.

Şimdiye kadar gerçekleştirmiş olduğu önemli sergileri;

2002 Europ’ART , Geneva, SWITZERLAND

2008 ARTITA’08 Piran, SLOVENİA

2009 St-art 14th European Contemporary Art Fair, STRASBOURG

2011 Galeri Selvin, İstanbul, Türkiye

İstanbuldaki ikinci kişisel sergisini gerçekleştirecek olan Krastev’in eserleri 19 –31 Aralık 2013 tarihleri arasında Galeri Selvin’de görülebilir.

DERYA ÖZPARLAK
"HAFİFLİK"
HEYKEL SERGİSİ

Derya Özparlak; uçan balonlu figurlerini ilk olarak 4 yıl önce düşünce balonu fikriyle ortaya çıkardı. Daha sonra bu düşünce balonlarındaki figürler kendini, yerçekimine karşı balonlarla uçarak ifade ettiler. Sanatçı, metalin ağırlığına ve soğukluğuna karşı, renkli ve hafif balonlarla zıtlık oluştururken hem teknik hem de kavram olarak hafifliği yakaladı. İzleyiciye balonlarla ilüzyon sunan sanatçı, heykelin ayağını yerden kesmiş oldu.

İnsani yaşam alanının ağırlığa mahkum edildiğini hissettiğim anlarda, Perseus gibi bir başka mekana uçmak zorunda olduğumu düşünürüm. Düş ya da usdışının alanına kaçışlardan söz etmiyorum. Kastettiğim şu: Yaklaşımımı değiştirmek, dünyaya başka bir açıdan başka bir mantıkla, başka bilme ve doğrulama yöntemleriyle bakmak zorunluluğunu duyarım. Benim aradığım hafiflik imgeleri, düşlerin tersine, bugünün ve geleceğin gerçekliğinden kopup çözülmemeli...

Derya Özparlak'ın eserleri 19 –31 Aralık 2013 tarihleri arasında Galeri Selvin’de görülebilir.

Galerimiz Pazar günü hariç diğer günler 11:00 - 19:00 saatleri arasında açıktır.