YALÇIN BULUT
"YÜRÜMEK" RESİM SERGİSİ

Çeşitli konular üzerine çalışmış olan Yalçın Bulut, Arnavutköy Galeri Selvin'de ilk kişisel sergisi "Yürümek" adlı sergisiyle, büyüdüğü ve yaşadığı coğrafyayla birlikte konuyu içselleştirerek, bugünü sorgulama ve anlam evrenini daha geniş bir alana taşıma şansına erişmiştir. Bu seriyi, zihinsel ve tinsel ilerlemeyle birlikte büyüyen resim ölçüsü, yeni teknik ve malzemeler anlamında da kendini zorlayıcı ve geliştirici fırsat olarak değerlendirmektedir.

Yalçın Bulut bu sergisi hakkında şöyle diyor;
"Ben de söyleyecek bir şeyin olduğuna güçlü inancımla, dünyaki devinimin bir parçası olmak istiyorum. Çelişkilerin daha net göründüğü, kaosun bizleri esir aldığı bu zaman diliminde, geçmiş ve gelecek arasında ilişkiler kurup, tutkuyla, keyif aldığım kendi gerçekliğimden kaynaklı üretimleri seçtiğim ifade aracıyla yapmaya devam etmek istiyorum."

1991 doğumlu Bitlis Tatvan’ın Kindiras Köyü'nde büyüyen ressamın küçük yaştan beri beslediği resim ilgisi, Tatvan Yatılı Bölge Okulu’nda ortaokul resim öğretmeninin teşvikiyle gelişti ve lise döneminde bireysel çalışmalar ile olgunlaştı. 2014 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Resim bölümüne kabul edildi, resim ve gravür baskı atölyelerinde çalışmalarını sürdürerek 2019 yılında Nedret Sekban ve Ahmet Umur Deniz atölyesinden başarı ile mezun oldu. Katıldığı çalıştaylar ve karma sergilerin yanı sıra Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Resim Bölümü öğrenci temsilciliğini yürüttü ve başta Koridor sergileri olmak üzere sanat aktivitelerine önderlik etti. Çalışmalarını İstanbul’da bulunan atölyesinde sürdürmektedir.

Yalçın Bulut'un “Yürümek” isimli resim sergisi 12 Ocak - 12 Şubat tarihleri arasında Galeri Selvin’in Arnavutköy adresinde görülebilir.