DİLEK IŞIKSEL
"ZAMAN BÜKÜCÜ"
RESİM SERGİSİ

Ankara’da doğan Dilek Işıksel, Üsküdar Amerikan Kız Lisesini bitirdikten sonra, Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Yüksek Resim bölümü Bedri Rahmi Eyüboğlu Atölyesi`nden 1972 yılında mezun olmuş, 1996 yılına kadar Ankara ve İstanbul`un çeşitli eğitim kurumlarında resim ve sanat tarihi dersleri vermiştir. 1997 yılından beri İstanbul - Beyoğlu/Kuledibindeki atölyesinde çalışmalarını sürdürmektedir. 1972’de mezuniyetinden itibaren muhtelif yıllarda ve şehirlerde 30 kişisel sergi açmış, yurt içi ve dışında 75`den fazla karma sergiye eser vermiştir. Yurtdışı çalışmalarına 2004 yılında Paris de MAC 2000 Sanat Fuarı ve 2006`da yine "Fransa da Sanary sur Mer" Biennali gibi uluslararası etkinliklere katılmıştır.

 

Sergi hakkında bilgi;

"Zaman Bükücü"

İstanbul’da zaman sadece güneşin doğuşu batışı ve mevsimlerle mi ölçülür? Ya içinde barındırdığı medeniyetler,kültürler halkların yaşamları? Tüm bunları resim yolu ile yansıtmaya çalışan biri olan ben neler izledim ,okudum yaşadım,tümünü ne ölçüde ifade edip zamanı büktüm?

Kuşlar, melekler, balıklar, kuleler, kubbeler, tekneler zamandan bağımsız boşlukta salınıyorlar. Spiraller, iç içe geçmiş halkalar, kuyruklu yıldızlar ve güneş ışıkları gökyüzünü bir cümbüşe çevirirken başımızı döndürmez mi?

Bence resimlerim güçlerini  karşısına geçenlerin düşleme yeteneğinden alır. Konularsa ne bu şehrin geçmişidir, ne de geleceği... Sadece bizlerin şu andaki içsel yolculuğumuz hakkındadır.

Evren’de zaman var mı?

Sergi 1- 25 Kasım tarihleri arasında Galeri Selvin'de izlenebilir.