ECE TURAMAN
"NEREDE KALMIŞTIK?"
RESİM SERGİSİ

Ressam Ece Turaman çalışmalarına bir süre ara verdikten sonra, eski ve yeni resimlerini “Nerede Kalmıştık?” sergisi ile Galeri Selvin'de bir araya getiriyor.

Yeni çalısmalarda resimlerine sürekli konuk olan pencereler, ferforje balkonlar, kediler, kuşlar, çömlekler hala aynı canlı, çarpıcı renklerle ve benzer geometrik kompozisyonlar içinde yer almaya devam ederken, çoğunlukla içeriden dışarıya açılan eski mekanlar yerlerini dış konumlara bırakıyor.

TED Ankara Koleji’nden sonra Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dil Bilimi Bölümünden mezun olan Ece Turaman,Trevor Halliday, Roy Abell, Barry Cook ve Peter de Francia gibi hocalar ile çalışarak Birmingham Güzel Sanatlar Okulu Resim Bölümünü bitirdi. Çağdaş Sanat Tarihi üzerine yüksek lisans öğrenimi de yapan ressamın Londra, İstanbul, Ankara, Cambridge, Bristol, Oxford ve Paris’de katıldığı sayısız karma sergilerin yanı sıra 11 kişisel sergisi bulunmaktadır. Resimleri yerli ve yabancı koleksiyonlarda bulunan Turaman çalışmalarını halen yaşadığı Londra’da sürdürmektedir.

5 – 30 Haziran tarihleri arasında Ece Turaman’ın eserlerinden oluşan “Nerede Kalmştık?” isimli resim sergisini Galeri Selvin’de görebilirsiniz.

Galerimiz Pazar günü hariç diğer günler 11:00 - 19:00 saatleri arasında açıktır.