ŞEBNEM BUHARA
"VİTAL"
HEYKEL SERGİSİ

Şebnem Buhara "Vital" başlıklı heykel sergisiyle Nişantaşı Galeri Selvin'de.

Bir önceki çalışmasında insanoglunun, dünyaya geldiğinde ham haline vurgu yapan sanatçı, bu sergisinde, yaşama dair duyguların insandaki etkilerine yoğunlaşıyor. Sergi "Vital" ismi ile izleyicilere açılıyor ve tüm bronz heykeller her farklı açıdan bakıldıgında başkA bir duygu aktarıyor.

Sanatçı hakkında:

Mimarlıktaki mekan yorumlama gücünü önce ürün tasarımına ardından da heykel sanatına taşıyan Şebnem Buhara, multidisipliner bir yaratıcı. Aydınlatma ve mobilya başta olmak üzere pek çok ürün kategorisinde tasarıma imza atan ve yerel ve uluslararası yarışmalarda ödüller kazanan Şebnem Buhara hakkında ilk bilinmesi gereken üretkenlik ve mükemmellik arasındaki dengeyi en iyi bilenlerden biri olduğu gerçeği...

Buhara’nın mimari, mekan, ürün ve enstalasyon gibi markalaştığı alanların yanında bütünüyle kendi ilham ve düşüncelerini aktardığı atmosferi heykel ise dürtülerin mücadeleye, mücadelenin huzur ve serinliğe dönüştüğü yer. Malzeme olarak bronza, ifade olarak insan suretlerine odaklanan Buhara, bugüne dek yerli ve yabancı pek çok kolektif ve bireysel sergiye de imza attı. ‘Yüz, ruhun her haline mazhar’ diyen tasarımcı/sanatçı, yaratım sürecinde zihin ve eller arasında bir ulak görevinde olduğunun da altını çiziyor.

Şebnem Buhara'nın "Vital" isimli heykel sergisi 2 Haziran tarihinde Nişantaşı Galeri Selvin'de açılıyor. Sergi 30 Haziran'a kadar izlenebilir.

Galerimiz Pazar günleri hariç 11.00-19.00 saatleri arasında açıktır.