SESSİZLİKTE BİR GÜN II
RESİM VE HEYKEL SERGİSİ

Resim ve heykel sanatının ustalarına açtığı sergilerin yanı sıra genç sanatçılara desteği ile de otuz yedi yıldır Türk Plastik Sanatı’nın içinde yer alan Galeri Selvin, 22 Haziran - 1 Ağustos tarihleri arasında farklı kuşaklardan sanatçıların eserlerini sanatseverlerle buluşturuyor.

Galeri Selvin Nişantaşı adresinde, 21 Haziran - 1 Ağustos tarihleri arasında Hakan Cingöz, Huri Kiriş, Yonca Saraçoğlu ve Selim Büyükgüner eserlerinin Işık Gençoğlu küratörlüğünde biraraya geldiği "Sessizlikte Bir Gün II" isimli resim ve heykel sergisi ile yaz sezonuna merhaba diyor.

Atölye 20 sanatçılarından Sevgi Karay ve Pembe Tüzüner'in metal heykelleri, yeni genç yeteneklerden Mert Ergün'ün de mermer yontu heykelinin yer aldığı sergide ayrıca dünyaca ünlü sanatçılar Pablo Picasso'nun çini mürekkep eseri, Henri Matisse, Jean François Millet, Juan Gris'in de orjinal kağıt üzeri desen işleri yer alıyor.

"Sessizlikte Bir Gün II" isimli resim ve heykel sergisi 22 Haziran - 1 Ağustos tarihleri arasında Galeri Selvin'in Nişantaşı adresinde görülebilir.